Padari jauno gadu par labāko gadu!

rakstisana

Tuvojoties gadu mijai, pārņem priecīgs noskaņojums un nedaudz satraucoša sajūta- kā parasti pirms kaut kā nozīmīga. Uz katru jaunu gadu mēs skatāmies ar jaunām cerībām – ja iepriekšējais ir bijis ne pārāk labs, tad šis noteikti būs labāks!; vai , ja šis ir bijis veiksmīgs, tad nākamais noteikti būs vismaz tik pat labs, ja ne vēl labāks!

Bet kā tad panākt, lai katrs jaunākais gads būtu tavs vislabākais gads?

Vēlos dalīties ar savu metodi. Iedvesmu šai tehnikai  guvu no pazīstamā bestsellera „Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari” autora Robina Šarmas. Šis gads man ir bijis patiesi jaudīgs, tādēļ varu teikt – TAS STRĀDĀ!

Pirms gadu mijas ir patiešām svētīgi pabūt ar sevi, lai pakavētos domās pie aizvadītā gada un izveidotu struktūru gaidāmajam. Ja šo lasi jau jaunajā gadā – nekas, šai metodei nav datuma, svarīgākais ir tās būtība.

Atrodi brīvu stundu tikai sev, sagatavo aromātisku tēju, kafiju vai glāzi laba vīna. Un tā:

Solis Nr. 1.  SVINI!

Uzraksti savus pērnā gada sasniegumus, panākumus, uzvaras.

  • Sastādi sarakstu ar saviem aizvadītā gada sasniegumiem, panākumiem, uzvarām un īpašajiem mirkļiem. Nav svarīgi, vai tās ir lielas, vai mazas lietas, katram tās ir savējās – īpašās. Izjūti gandarījumu, lepnumu un pateicību!

Solis Nr. 2.  MĀCĪBA

Padomā, ko aizvadītais gads tev ir iemācījis.

  • Uzraksti 3 labākās biznesa mācības un 3 labākās personīgās mācības!
  • Uzraksti, ko tu darīji un kas bija tas, kas veicināja tev sasniegt šos rezultātus?

Piemēram: iziešana no komforta zonas, regulāras fiziskās aktivitātes, regulāra būšana pie dabas, vienatnes brīži utt. Katram tas būs savs stāsts.

  • Padomā: kā iegūtās zināšanas, mācības var palīdzēt tev nākamajā gadā? Kā tu vari tās izmanot, pārvērst platformā, kas palīdzēs veidot veiksmīgu nākamo gadu?

Solis Nr. 3.  LIELAIS 5-NIEKS

Apdomā un  uzraksti savu TOP 5, kam jānotiek, lai jaunais gads būtu tavs labākais gads.

Formula: Radošums + Bezbailība = Meistarība

Nebaidies iziet no komforta zonas! Izaicini sevi! Sajūti to patīkamo satraukumu!

  • Kādi ir tavi mērķi nākamajiem 12 mēnešiem? Uzraksti tos!

Es esmu procesu cilvēks. Man ceļš un virzība uz mērķi bieži vien sagādā daudz lielāku gandarījumu, kā paša mērķa sasniegšana. Ja ir laiks un iedvesma, uzraksti jau tagad, kas ir veicamie darbi, vai, kam jānotiek, lai šie mērķi realizētos – lielos mērķus sadali mazos soļos. Tas palīdzēs sastādīt „mazo” paveicamo darbu plānu.

  • Kādas būs Tavas nākamā gada vērtības?

Piemēram tās var būt: brīvība, attiecības, karjeras izaugsme, veselīgs dzīvesveids, ceļošana utt.

Svarīgi ir apzināties tieši savas vērtības! Kas Tev ir svarīgi, nevis draugiem, radiem, sabiedrībai.

Ja regulāri sev atgādināsi un pārskatīsi  šo LIELO 5-NIEKU, tas kļūs par tavu ikdienas motivāciju, enerģijas lādiņu un fokusu tava labākā gada realizācijai.

Solis Nr. 4.  IZVEIDO PLĀNU

Sastādi savu nākamo 12 mēnešu plānu. Iekļauj tajā savus mērķus, vērtības un Lielo 5-nieku. Produktivitātei saliec to visu ikmēneša plānā – ko tu darīsi janvārī, februārī, martā utt.

Solis Nr. 5. VIZUALIZĀCIJA

Vizualizē savas dzīves nozīmīgākās jomas – ģimeni, darbu, finanses, veselību, personīgo dzīvi, garīgo izaugsmi utt. Sajūti to krāsās un detaļās.

Kad Tev ir skaidrība par mērķiem, ir konkrēts plāns, kā tos sasniegt un katru dienu Tu dari kaut ko nozīmīgu, jēgpilnu, un esi virzībā uz mērķa sasniegšanu, papildus panākumus garantēs vizualizācija. Vizualizācija ir process, kura laikā mēs veidojam vēlamās realitātes tēlu. Šis tēls izskaidro gan mūsu smadzenēm, gan neapzinātajam prātam, ko mēs vēlamies un rezultātā palīdz atrast veidus, kā to īstenot dzīvē.

Novēlu, lai Jaunais gads būtu Tavs labākais gads! Un tā ik gadu!

Sirsnībā, Gunta

Bildes avots: Pinterest.com

Gunta Skalberga

Gunta Skalberga

Pop Up Sense vadītāja

(+371) 29 668 000

gunta@popupsense.lv