Kā organizēt viesības

champagne

Par iemeslu sarīkot viesības var kalpot jebkas – no paaugstinājuma darbā līdz sen neredzētu draugu apciemojumam. Taču ir vērts iegaumēt, ka patiesībā viesībām nevajag nekādu citu iemeslu kā vien vēlmi sagādāt jaukus brīžus saviem draugiem un ģimenei un bieži vien labākais iemesls sarīkot svētkus ir tas, ka patiesībā nekā svinama nav. Piemēram, tu jau veselu mūžību neesi redzējusi savu brāli vai arī tavi draugi pēdējā laikā ir ierakušies darbos un nav bijuši pierunājami izklaidēties. Uzskati, ka šis ir īstais laiks izsūtīt ielūgumus!

Tātad tu esi izlēmusi organizēt viesības. Nepieciešams laiks, lai visu izplānotu. Viesības izdosies labāk, ja to organizēšana nenoritēs sasteigti, un tavi draugi noteikti ieradīsies, ja vien tiks ielūgti laikus; uz ikdienišķām vakariņām ielūgumu vajadzētu izteikt nedēļu iepriekš, uz svinīgāku pasākumu – divas nedēļas iepriekš. Ja viesības ieplānotas svētkos vai ir kāds īpaši atzīmējams notikums, viesus nepieciešams ielūgt vēl laicīgāk.

Pirms ielūgumu izsūtīšanas apdomā pasākuma norises gaitu. Vispirms jāpadomā kur un kādos apstākļos pasākums notiks – no tā atkarīga arī viesību norises gaita. Vai viesības sāksies dzīvojamā istabā, vēlāk pārceļoties uz ēdamistabu? Vai viesi pulcēsies virtuvē? Vai staigās no telpas uz telpu? Viesības būs dinamiskākas, ja viesiem būs pietiekami daudz vietas, kur sēdēt, iespēja brīvi pārvietoties un vairākas zviedru galda stila bufetes ar ēdieniem un dzērieniem.

Ielūgumi un galda kartes

Nosūtot uz papīra rakstītu vai drukātu ielūgumu, tu liec viesiem saprast, ka gaidāms ļoti īpašs pasākums – arī tas noteiks tavu viesību stilu. Ielūgumu stilu tu vari ieturēt arī galda karšu un glāžu etiķešu noformējumā.

 galda karte

avots: Pinterest

Noskaņas radīšana

Tavos spēkos ir radīt visdažādāko noskaņu. Viens no līdzekļiem atmosfēras radīšanai ir pareizo ēdienu izvēle. Sātīgs jēra gaļas sautējums viesiem rada siltu un draudzīgu noskaņu, turklāt ierosina uz nesteidzīgām sarunām, savukārt pavasara rullīšu pikantā garša un stilīgi kokteiļi veido gaisotni, kas kā radīta jokiem un asprātībām. Taču atmosfēru veido ne tikai ēdiens, bet arī mājas rotājumi un sīkās detaļas. Ienesot mājās šo to no dabas veltēm, tu radīsi patīkamu svētku atmosfēru. Noskaņas, ko var radīt ar ziedu palīdzību ir bezgalīgas. Arī augļi un dārzeņi telpās rada košas, dzīvespriecīgas krāsu kombinācijas un atgādina par pasākuma norises gadalaiku. Atmosfēras radīšanai liela nozīme ir arī krāsu un rakstu gammai, kādā tiek ieturēts galda klājums un telpu rotājumi.

noskaņa

avots: Pinterest

Ēdienkartes plānošana

Plānojot ēdienkarti, vienmēr ņem vērā gadalaiku. Ja gatavosi produktus, kuriem nav sezona, tie negaršos īpaši labi. Ideālā variantā ēdienkartē jābūt vairākiem ēdieniem, kurus vismaz daļēji var sagatavot iepriekš, lai pasākuma dienā būtu iespējami mazāk darba. Jo pieredzējušāks pavārs esi, jo vairāk darba vari atstāt uz pēdējo brīdi – īpaši ja tev nesākas stress un nav problēmu aicināt viesus uz virtuvi, lai tur parunātos un iemalkotu glāzi vīna, kamēr pabeidz pēdējos darbus. Atcerieties, ka iepriekš pagatavotas uzkodas krietni atvieglos tavu darbu un ballītes norises gaitu. Kādu no ēdieniem vari droši aizvietot ar kaut ko gatavā veidā nopērkamu. Tā tu ietaupīsi laiku un enerģiju, ko varēsi veltīt viesiem.

Lai tev izdodas skaistas viesības!

Titulbildes avot: Pinterest

Gunta Skalberga

Gunta Skalberga

Pop Up Sense vadītāja

(+371) 29 668 000

gunta@popupsense.lv