Dodamies piknikā! Let’s picnic!

beach picnick

Pavasaris ir īstais laiks, lai atklātu pikniku sezonu. Kad saulīte mūs sāk lutināt ar pirmajām siltajām dienām, dabā viss sāk plaukt un ziedēt, putni dzied kā sajukuši prātā, tad tā vien gribās apzvanīt draugus un aicināt piknikā.

Es dievinu piknikus, jo tos var sarīkot jebkur un, ja godīgi, gadalaiks nav šķērslis. Tas tiešām ir skaists pasākums, kur izbaudāms ir it viss, sākot ar gatavošanās procesu un beidzot ar atvadu sveicienu draugiem. Pikniks var būt kā vienkāršas un improvizētas vakariņas piemājas dārzā, tā nopietnāk plānots notikumu ar ģimeni un draugiem. Lai iedvesmotu Jūs sarīkot perfektu pikniku ģimenei vai draugiem, dalīšos ar dažiem padomiem un trikiem.

Izvēlieties ainavisku vietu, kur notiks pikniks. Lauku mājas, mežs, pļava, pludmale, ezera krasts vai laivā uz ezera…

Izveidojiet ielūgumus tiem viesiem, kurus vēlies ielūgt uz savu pikniku. Pārliecinieties, ka ielūgumos ir jūsu vārds, piknika norises vieta un laiku. Ielūgumam pievienojiet jebkuru papildu informāciju – norādes kā nokļūt piknika vietā, kādas ir auto stāvvietas iespējas, kādus ēdienus un dzērienus vai citas lietas viesiem vēlams ņemt līdzi. Noteikti iekļaujiet RSVP numuru vai e-pastu.

Izsūtiet ielūgumus. Kad visi viesi ir paziņojuši, vai viņiem ir vai nav iespējams apmeklēt jūsu pikniku, sastādiet gala viesu sarakstu, lai saprastu, cik liels būs jūsu pikniks.

Sagatavojiet ēdienu. Izvēlēties ēdienus, kurus ir viegli transportēt. Izvairīties no pārtikas produktiem, kas prasa griešanu; izvēlēties tādus, kam nepieciešama tikai dakšiņa – vai vēl labāk, var ēst ar rokām. Klasiskie piknika ēdieni ir: sviestmaizes, salāti, dārzeņi, augļi, saldajā dažādi cepumi, kūciņas vai kēksiņi. Dzērieni – mājas limonāde, minerālūdens, vīns, šampanietis. Jūs varat būt radoši un padarīt jūsu pikniku neaizmirstamu. Izmēģiniet kādu interesantu recepti vai sagatavojiet, piemēram, dažādas tapas, olīvas, sierus un svaigi ceptas bagetes. Pārsteidziet viesus ar kādu izcilu vīnu ar stāstu.

Salieciet savu piknika grozu. Vēl viena piknikam ļoti noderīga lieta ir ledus kaste, kur var labi gan uzglabāt pārtiku, gan saglabāt vēsus dzērienus. Neaizmirstiet par segām un plediem, nepieciešamajiem traukiem un ēdampiederumiem. Mani draugi jau zina, ka es cenšos neizmantot vienreizējos traukus. Kaut arī tas rada papildus smagumu nesamajām somām, tomēr estētiskais baudījums ir tā vērts. Vīnu no plastmasas glāzēm – nekad. Ja vēlaties, lai pikniks būtu īpašs, izvēlieties īstos traukus. Tā jūs nodarīsiet arī mazāk kaitējumu dabai. Neaizmirstiet par mitrajām un papīra salvetēm un obligāti paņemiet līdzi atkritumu maisus. Nesavākt aiz sevis atkritumus ir nepiedodami.

Mazās skaistumlietiņas. Tās padara īpašu ikvienu pasākumu. Jūs varat tās sarūpēt pats vai lūgt kādam viesim ēdiena vietā atnest dekorācijas, piemēram, sveces, ziedus, izdekorētas burciņas, kur to visu salikt, pāris vecas grāmatas.

Doties uz piknika vietas un iekārtojiet to. Esiet agrāk nekā viesi. Tomēr, ja jūs vēlaties, lai arī jūsu viesi piedalās īstās piknika vietas izvēlē un iekārtošanā, organizējiet tikšanās vietu, kur visi dalībnieki var sanākt kopā, pirms doties perfektās vietas medībās.

Sagaidiet viesus un baudiet lielisku dienu un kopā būšanu!

Gunta Skalberga

Gunta Skalberga

Pop Up Sense vadītāja

(+371) 29 668 000

gunta@popupsense.lv